Stručný prehľad lekcie o stavbe, ručnej práci v skupine seniorov: „Kŕmidlá pre vtáky. Zhrnutie lekcie dizajnu podľa schémy „Vtáčie krmítko“ v prípravnej skupine Elena Aleksandrovna Bezmaternykh

Účel lekcie:

Naučte deti vyrábať kŕmidlá na zimovanie vtákov z rôznych materiálov.

Rozvinúť tvorivá predstavivosť, umelecký vkus, presnosť v práci.

Vychovávať deti s dobrým pocitom a túžbou starať sa o pernatých priateľov.

Materiál: plastové fľaše, farebný papier, vata, konáre stromov, obrázky vtákov, nožnice, lepidlo, kefy.

Priebeh hodiny v skupine seniorov

Učiteľ navrhuje ísť k oknu a obdivovať krásu zimnej krajiny.

Učiteľ číta poéziu

Pozrite si prílohu lekcie

Vychovávateľ. - Prečo vtáky v zime žiadajú o pomoc?

- Pre vtáky je veľmi ťažké prežiť v zime, keď padá biely sneh a vanú studené vetry. Viete, že niektoré vtáky odletia teplejšie podnebie zatiaľ čo iní, najtrúfalejší, zostávajú na zimu. Teraz zistíme, aké vtáky sú.

Vytváranie hádaniek o zimujúcich vtákoch (so zobrazovaním obrázkov)

Vtáčik

Nohy majú

Ale nemôže chodiť.

Chce urobiť malý krok

- Ukázalo sa, že je to skok.

(Vrabec)

Neustále klope

Stromy duté.

Ale neochromuje ich to,

A len lieči.

Červenoprsé, čiernokrídle,

Rád pije zrná

S prvým snehom na horskom popole

Znovu sa objaví.

(Bullfinch)

Tento dravec je ukecaný

Zlodeji, vyberaví,

Biely obojstranný chimér,

A jej meno je ... (Straka)

Kar-kar-kar! Kar-kar-kar!

To je celý repertoár.

Oznamuje korunu javora

S mojím spevom ...

Vychovávateľ. - Dobre, uhádli ste všetky hádanky!

- Aký druh vtákov ste videli na našom webe, v parku v zime?

- Ako môžeme pomôcť vtákom v zime?

- Čo pre to môžeme urobiť?

- Z čoho môžeme vyrábať kŕmidlá pre vtáky? (z plastových fliaš, škatúľ, vedierok atď.)

- podávače z plastových fliaš sú ľahké, pohodlné, na ich výrobu sa používa nevhodný materiál. Všimnite si toho, že na podávači sú vyrezané otvory. Na čo sú potrebné? Kŕmidlo môžete ozdobiť, aby bolo atraktívne.

Vyšetrenie podávača vzoriek z plastovej fľaše. Vysvetlenie výkonu práce.

Nezávislá práca detí. Učiteľ pomáha deťom podľa potreby.

- Z čoho sú vyrobené naše podávače? Aký tvar majú naše kŕmidlá? Ako môžeme kŕmiť vtáky v zime?

Koniec hodiny

Básne číta učiteľ (príloha)

Zhrnutie GCD pre deti seniorskej skupiny na tému: „Kŕmidlá pre vtáky“.

Rodionova Irina Viktorovna, pedagóg, d / s č. 169 "Lesná rozprávka" ANO DO "Planéta detstva" Lada ", Togliatti
Popis: Abstrakt ponúkam priamo vzdelávacie aktivity staršie deti predškolský vek... Tento materiál bude užitočný pre učiteľov materských škôl.
Téma: „Kŕmidlá pre vtáky“
Cieľ: Vytvorenie podmienok na zoznámenie detí so zimujúcim vtáctvom a výrobu kŕmidiel pre vtáky z odpadového materiálu.
Úlohy:
Vzdelávacie:
Vytvoriť predstavu detí o zimujúcich vtákoch: ich vzhľad, výživa, biotop v zimných podmienkach.
Vývoj:
Podporovať rozvoj záujmu o svet zvierat. Rozbaľte a aktivujte rečovú rezervu detí.
Vzdelávacie:
Kultivujte reakciu, podporujte túžbu starať sa o vtáky.
Integrácia vzdelávacie oblasti: kognitívny vývoj, rozvoj reči, výtvarný a estetický vývoj, telesný vývoj.
Prípravné práce:
Pozorovanie vtákov na prechádzke;
Rozhovory: „Malé sýkorky“, „Naši operení priatelia“;
Čítanie fikcia: M. Gorky „Sparrow“, S. Marshak „Kde vrabec jedol?“
Modelovanie na tému: „Naši operení priatelia“.
Naučte sa príslovia o vtákoch.
Materiál a vybavenie: zvukový záznam albumu A. Vivaldiho „Winter“, prezentácia „Winter Forest“, prezentácia „Wintering Birds“, obruče troch farieb, obrázky - schémy na rozlíšenie na sťahovavé, zimujúce a kočovné vtáky, ceruzky, nožnice, odpadový materiál (škatule) spod šťavy, kefír), niť.
Pohyb GCD:
1. Organizačný moment:
Znie zvukový záznam albumu A. Vivaldiho „Winter“ (učiteľ zahŕňa prezentáciu „Winter Forest“).

Pedagóg: -Čo ste si predstavovali, keď ste počúvali hudbu.

2. Konverzácia na tému:
1) nastolenie problémovej situácie: „Prečo nepočuješ spev vtákov?“
Pedagóg: -Chlapci, dnes vás pozývam ísť do zimného lesa. Pozrite sa na stromy okolo: na zelených labkách smreka a borovíc ležia biele čiapočky snehu a všade naokolo je ticho. Nepočuť nič Prečo tak ticho?
Vtáky sú úžasné tvory.
-Povedzte mi, prosím, aké vtáky žijú v zime v lese?
- Aké vtáky žijú v meste vedľa ľudí?
-Aký druh vtákov k nám prichádza s nástupom zimy?

3. Didaktická hra „Nenechajte sa mýliť“
(Na stole sú tri farby modrín)
Vychovávateľ: -Vtáky sú sťahovavé, kočovné, zimujúce.
Usporiadajte vtáky: do modrej obruče - zimujúce vtáky, do žltej obruče - sťahovavé vtáky, do zelenej obruče - kočovné vtáky.

4. Didaktická hra „Hádaj kto?“
Pedagóg: -Kto môžem povedať?
-Smily, obratný, vynaliezavý ... (vrana)
-Žltoprsý, obratný ... (sýkorka)
-Tučné, veselé ... (vrabec)
-Defektné, pestré ... (ďateľ)
-Predátor, veľkohlavý, tichý ... (sova)
-Červené prsia, živý ... (hýl)
-Jasné, vtipné, priateľské ... (voskové krídla)

5. Rebus:
Obdivovateľ:
-Rebus pre chlapcov: aký zimujúci vták dokáže napodobniť psí štekot, mužský smiech a dokonca vie aj vyslovovať jednotlivé slová.
3-R 4-O 1-B 6-A 1-B 2-O 5-H (vrana)
-Rebus pre dievčatá: ktorý vták má svoj deň.
6-A 3-H 2-I 1-C 5-C 4-I (tit)

6. Hádanky:
Pedagóg: -Hádaj moje hádanky:
1) Čiernokrídly, červenoprsý a v zime nájde úkryt. Nebojí sa prechladnutia, s prvým snehom, hneď tam! (Bullfinch)
2) Aký druh vtáka sa nebojí mrazu, aj keď sú v jeho snehovom hniezde všade mláďatá? (Krížnik)
3) Jem hmyz, červy, na zimu neodletím. Bývam pod rímsou, v sivom kabáte z peria a v chladnom počasí som hrdina. (Vrabec)
4) Kto má na sebe jasne červenú baretku a čiernu saténovú bundu? Nepozerá na mňa, klope, klope, klope! (Ďateľ)
5) Severní hostia klopú zväzky jarabiny, tak chytré a bystré na hlavách hrebeňa? (Voskovec).
6) Spí cez deň, letí v noci, plaší vtáky v lese? (Sova)
-Prečo sa vtáky boja sovy?
-Čo pomáha sove loviť v noci?
7. Hra „Štvrtý extra“:
Pedagóg: - Tu pomenujte, čo je nadbytočné:
sýkorka, špak, straka, holubica;
ďateľ, sýkorka, vrabec, kohút;
straka, sýkorka, snigir, vrabec;
vrabec, sýkorka, vrana, sova.

8. Príslovia:
Pedagóg: -Čo poznáte príslovia o vtákoch?
"Slávik a vrana žijú v lese, ale spievajú svoje piesne rôznymi spôsobmi,"
„Kamkoľvek vták letí, ale pozná svoje hniezdo“,
„Veľký vták potrebuje veľké hniezdo“
„Každá lastovička chváli svoje hniezdo“,
„Každý vták letí do svojho stáda.“
9. Telesná výchova: Vonkajšia hra „Sova“ (2 krát).

10. Príbeh učiteľa na tému: „Kto čo zje“

Pedagóg: Chlapci, ako môžeme pomôcť našim pernatým priateľom?
- Povedz mi, čo jedia vtáky v lete? (hmyz)
-A v zime?
-Je to pre nich ťažké?
- Samozrejme, pre vtáky je to v zime ťažké. Je obzvlášť ťažké nájsť si jedlo počas snehových zrážok, pri snehových vánkoch a silných mrazoch. V takom počasí vtáky často hladujú a dokonca umierajú od hladu, a preto sa približujú k obydliam ľudí. Ty a ja musíme pomôcť našim pernatým priateľom prežiť zimu.
Na kŕmenie vtákov sú vhodné semená rôznych rastlín: konope, slnečnica, melón. tekvica, melón, veľa buriny. Ovos, proso však čapujú iba vrabce a ovsené vločky. Kozy majú veľmi rady kúsky nesolenej slaniny.
11. Prstová gymnastika:
Pedagóg: Chlapci, musíte si natiahnuť prsty.
Rozhodol som sa počítať vrany: (Deti striedavo bili päsťou do a
Jeden dva tri štyri päť. dlaň na dlani)
Šesť je vrana na stĺpe,
Sedem je vrana na fajke,
Osem sedelo na plagáte
Deväť kŕmov rave ...
No desiata je kavka.
Odpočítavanie je teda u konca! (Stlačte a uvoľnite prsty)

12. Konštrukcia z odpadového materiálu(škatule šťavy, kefír)

Pedagóg:
-Na stole máte boxy. Vyrobíme z nich kŕmidlá.
-Na čo slúžia vlákna? (uviazať slučku).
- S nožnicami narábajte opatrne!
-Na čo potrebujete vyrezať dieru! (aby sa vtáky dostali dovnútra podávača).
12. Spodný riadok:
Pedagóg:
- Výborne! Všetci to urobili. Pozrite sa, koľko podávačov. Teraz pôjdeme na prechádzku a zavesíme naše krmítka.
Na prechádzke dieťa číta báseň T. Kulakovej „Kŕmidlo“
Vtáky lietali na náš dvor v zime,
Vtáky s nami začali rozhovor.
Vrabec cvrkol, hľadal zrná,
Vrana zakričala, holubica vrčala,
Sýkorka cinkla a hýl zapískal,
Vosková vetva tiež spievala pieseň.
V zime sme hladní po našich chudobných vtákoch,
Málo zrniek, omrvinky, ťažko kŕmiteľné.
Vyrobili sme kŕmidlo.
Pripojený k breze,
Aby zimujúce vtáky prežili zimu jednoduchšie.

Vychovávateľ. Vyrobíme si kŕmidlo pre vtáky. Na to potrebujeme nasledujúce položky (relácie): prázdne škatule od mlieka, 5 litrová plastová fľaša. V nich musíme urobiť okná, do ktorých budú vtáky pozerať, aby klovali zrná. A vo vreciach je potrebné vytvoriť otvory, cez ktoré budú navlečené struny, potrebné na zavesenie podávačov na stromy.

Učiteľ vyrába kŕmidlá z dostupných materiálov. Deti pomáhajú učiteľovi: nakreslia kruhy ceruzkou, označia okná, preložia narezané časti, podržia šnúrky, prevlečú ich cez diery a vyhodia odpadky.


Telesná výchova

Vychovávateľ. Chlapci, dnes budeme hrať takto. Budete malé vrabce a ja budem vaša vrabčia mama. (Učiteľ si oblečie vrabčiu masku.)

Vrabčia mama Dnes začíname

Volá svoje deti: Učíme sa lietať.

„Poďte ku mne, moji malí vrabci, vstaňte do kruhu,

Letieť rýchlo! A začneme. "

Formácia v kruhu. Chôdza v kruhoch s charakteristickými pohybmi rúk- „Mávanie krídlami“. „Matka vrabec“ ukazuje pohyb a potom ustúpi, „stará sa o deti“. Kým „vrabec“ vyzerá, deti kráčajú v kruhu.

Vychovávateľ. Vrabec zaspal a to je všetko, čo vrabci potrebujú. Roztiahli krídla a leteli všetkými smermi. Malé vrabce lietajú po celej hale. (Beh roztrúsený.)

„Vrabec“ sa prebúdza:

„Kuriatko, cvrlik, cvrlik, čo je to za hluk? Aký krik? Choďte radšej do kruhu. A naučte sa znova lietať! “ Deti stoja v kruhu, hra sa opakuje. Učiteľ opäť predstiera, že zaspáva, deti sa rozpŕchnu, potom sa „vrabec“ zobudí.

"Zaspal som len na minútu,"

Malé vrabce boli vážne nezbedné.

Teraz ťa budem prísne sledovať,

Aby si bol poslušný ako vrabec. “

Porovnanie zŕn.

Vychovávateľ. Naše podávače sú teda pripravené. Teraz sa do nich musí naliať zrno. Pozrime sa, aké zrno vtáky najradšej čapujú. V škatuliach mám rôzne zrná: proso (alebo proso), hrášok, slnečnicové semienka, pohánka. (Pozýva deti, aby sa dotkli semien.) Aké sú najmenšie zrná? Aké sú tie najväčšie? Šou. (Úlohu dokončia deti.) V našom materská škola na stránke sa môžeme s týmito vtákmi stretnúť. (K flannelegrafu pripája figúrky vrabca, sýkorky, vrany, straky.) Ukáž a pomenuj veľké vtáky. (Úlohu dokončia deti.) Ukážte a pomenujte malé vtáčiky. (Úlohu dokončia deti.)Čo myslíte, aké zrnká budú vrabce a sýkorky klopať od potešenia? (Malý.) A kto dostane hrach a semená? (Straka a havran.)

4. Didaktická hra „Čo je vo vrecku?“

Proso sa naleje do jedného vrecka, hrach do druhého.

Učiteľ vyzýva deti, aby dotykom určili, ktoré zrno sa naleje do vrecka: hrach alebo proso.

Odraz.

Vychovávateľ. Teraz nalejeme zrná do našich podávačov. (Úlohu dokončia deti.) A teraz treba kŕmidlá zavesiť na stromy, aby mali vtáčiky chutný obed. Takto budú môcť s našou pomocou prežiť zimu.

Kŕmte vtáky v zime!

Nechajte zo všetkých koncov

Hrnú sa k vám ako domov,

Kŕdle na verande.


ZIMNÁ ZÁBAVA PRE RODIČOV A DETI. ÚVAHA O OBRÁZKU „ZIMNÁ ZÁBAVA“

Druhy aktivít pre deti: hra, komunikačné, kognitívne a výskumné, produktívne, vnímanie beletrie.

Ciele: objasnite predstavy o zimných hrách, naučte sa zvažovať obrázok zápletky, odpovedajte na otázky o obrázku, reprodukujte konkrétne akcie pohybmi a sprevádzajte ich rečou; rozvíjať sluchové vnímanie, schopnosti korelácie vizuálneho obrazu so sluchovým; aktivujte slovník na tému „Zima“.

Plánované výsledky: So záujmom počúva príbeh učiteľa o zime, je aktívny pri vykonávaní najjednoduchších tanečných pohybov na hudbu T. Lomova „Snehové vločky“, zúčastňuje sa didaktickej hry „Ukáž a pomenuj“, môže na žiadosť dospelého , porozprávajte o „zimnej zábave“ zobrazenej na obrázku zápletky.

Materiál a vybavenie: dejový obrázok„Zimné radovánky“, malé kúsky vaty, obrázky s obrázkom snehovej vločky, snehuliaka, saní, zimnej čiapky, šatky.

Organizačný čas.

Učiteľ privedie deti k oknu a prečíta báseň.

Vychovávateľ. Sneh potichu padá na čistinku, na lúku; Snehové vločky sa usadili - biele chmýří.

Pozrite sa von oknom. Sú na ulici snehové vločky - biele vlákna? (Deti odpovedajú.)

Tatiana Shagaeva
Zhrnutie lekcie dizajnu „Podávač vtákov“

Ciele: podporovať dizajn, podporovať túžbu starať sa o vtáky; naučiť rozlišovať predmety podľa veľkosti, naučiť sa vykonávať stavbu v kruhu, vykonávať pohyby pre učiteľa.

Materiál a vybavenie: rôzne druhy obilia (proso, semená a pod.) v škatuliach, 5 litrová fľaša, prázdne kartóny od mlieka, ceruzka, nožnice, šidlo, 2 vrecká, figúrky vtákov (vrabec, sýkorka, vrana, straka).

Priebeh hodiny

Org. moment.

Deti sledujú vtáky z okna.

Učiteľ hovorí o živote vtákov v zime - O vtáky je potrebné sa v zime starať: kŕmiť, neurážať.

Hlavná časť. Konštrukcia.

Vychovávateľ: Vyrobíme kŕmidlo z vrecka na mlieko a z fľaše. Vyrobíme do nich okná, aby vtáky prilietali a kukli zrná.

Učiteľka spolu s deťmi vyrába kŕmidlo.

Fizminutka

Pedagóg: A teraz budeme hrať. Vy budete vrabci a ja budem vaša vrabčia matka.

Vrabčia matka volá svoje deti

Rýchlo ku mne letieť

Dnes začíname

Naučte sa, že lietame

Vstaňte rýchlo v kruhu

Začnime

Kráčanie v kruhu - deti „mávajú krídlami“, mama ukazuje pohyb a odchádza. Kým mama sleduje deti, ako chodia v kruhoch. Mama zaspala a vrabce sa rozutekali na všetky strany. Mama sa prebúdza:

Chick cvrlik, aký hluk, aký výkrik

Staňte sa skôr kruhom

A nauč sa znova lietať

Deti stoja v kruhu, hra sa opakuje. Potom mama znova strieľa:

Zdriemli si na minútu

Vrabce vážne zlobili

Teraz ťa budem prísne sledovať

Aby ste rástli poslušní ako vrabci

Pedagóg: Naše podávače sú pripravené. Teraz tam nalejeme zrná. Ktoré? Veľkých i malých. Teraz budete musieť kŕmidlo zavesiť na strom, aby mohli vtáky chutne obedovať.

Súvisiace publikácie:

Prichádzajúca zimná zima nielenže poteší deti snehom a dospelých so slávnostnou náladou, ale tiež skomplikuje život tým vtákom, ktoré ich majú.

Účel: formovanie ekologickej kultúry; výchova k rešpektujúcemu postoju, láske k prírode. Úlohy: - Objasniť a rozšíriť znalosti o zimovaní.

V našej materskej škole „Kalinka“ v mestskej časti Khimki spolu s tradičnými formami interakcie s rodičmi (stretnutia, rozhovory,.

Všade tam, kde žijú vtáky: v lesoch a záhradách, na lúkach a poliach, v blízkosti vody - ich úžasné hlasy sú počuť všade. Ale keď príde zima,

Na prácu potrebujeme: 1 vrecko akejkoľvek šťavy, ceruzku, lepiacu tyčinku, farebný papier, farebnú lepenku, papierový nôž a samozrejme.

Leto teda ubehlo, potešene svetlé farby„Babie leto“, je čas na neskorú jeseň. Veľmi zriedka sa objaví slnko, studené.

Cieľ: Formácia schopnosti vytvoriť krmítko pre vtáky z LEGO staviteľa na základe schémy.

Úlohy :

Formovať v deťoch zovšeobecnené predstavy a znalosti o zimujúcich vtákoch;

Pokračujte v učení, ako kombinovať tvarovo a farebne diely v stavebníctve, vytvoriť priestorové usporiadanie dielov;

Naučiť sa počas hodiny udržiavať správne držanie tela;

Posilniť zručnostinávrh podľa schémy;

Kultivovať schopnosť spolupracovať bez toho, aby sa navzájom rušili.

Prípravné práce:

Skúmanie ilustrácií;

Čítanie kníh a príbehov;

Vytváranie hádaniek;

Pozorovania;

Konverzácie;

Kreslenie vtákov, aplikácia, modelovanie.

Vybavenie:

LEGO - konštruktér, prezentácia „Kŕmidlá pre vtáky“, schémy podávačov, ilustrácie zimujúcich vtákov.

Plánovaný výsledok:

Vytvorila schopnosť vytvoriť vtáčie krmítko z LEGO staviteľa podľa schémy; deti si vytvorili zovšeobecnené predstavy a znalosti o zimujúcich vtákoch; deti sa v konštrukcii naučili kombinovať tvarovo a farebne diely; vytvoriť priestorové usporiadanie častí; deti sa naučili udržiavať správne držanie tela; zručnosti sa upevnilinávrh podľa schémy; naučili sa spolupracovať bez toho, aby si navzájom prekážali.

Priebeh hodiny:

Vychovávateľ : Chlapci, pozrite sa na obrazovku. Čo vidíš?

Deti : Odpovede detí. (Sýkorka, vrabec, vrana atď.).

Vychovávateľ : Správne, ale ako môžete tieto vtáky nazvať jedným slovom?

Deti : Odpovede detí. (Zimujúce vtáky).

Vychovávateľ : Samozrejme, toto sú zimujúce vtáky, dobre urobené. A čo si myslíte, kde a ako vtáky s príchodom zimy získavajú potravu?

Deti: Odpovede detí.

Vychovávateľ : Čo si myslíte, chlapi, je horšie ako chlad alebo hlad po vtákoch?

Deti: Odpovede detí.

Vychovávateľ : Správne, chlapci! Najhoršia vec pre vtáky je V zime HLAD. Môžeme ty a ja nejako pomôcť našim malým priateľom?

Deti: Odpovede detí.

Vychovávateľ : Samozrejme! Vyrobíme kŕmidlá. A mám také krmítko.

(Učiteľ ukáže deťom kŕmidlo vyrobené z LEGO stavača.)

Vychovávateľ : Teraz vám poviem a ukážem, ktoré podávače je možné vyrobiť z LEGO stavačov.

Ukážka prezentácie „Krmítka pre vtáky“.

Telesná výchova. Prstová gymnastika.

Vyrobili sme kŕmidlo.

Otvorili sme jedáleň.

Vrabec, hýl - sused,

V zime budete mať obed!

Návšteva v prvý deň týždňa

Prileteli dve sýkorky

A v utorok - bullfinches,

Jasnejšie ako ranné svitanie!

V stredu boli tri vrany

Nečakali sme ich na večeru.

A vo štvrtok odznova -

Desať chamtivých vrabcov

V piatok v našej jedálni

Holub hodoval na kaši.

A v sobotu na koláč

Prišlo sedem štyridsať

Vychovávateľ : - A teraz navrhujem, aby ste vyriešili hádanky o zimujúcich vtákoch a k podávaču prikladáme obrázky s odpoveďami.

Celý deň chytám chrobáky

Jem chrobáky, červy.

Na zimu neodletím,

Bývam pod rímsou.

Chick-cvrlik! Nehanbite sa!

Som skúsený ... (Vrabec)

Popraskané od samého rána:

Por-ra! Por-ra!

Koľko je hodín? také trápenie pre každého,

Keď praskne. (Straka)

Farbenie - sivasté,

Podľa jej návykov - zlodejstva,

Chrapľavý krik -

Slávna osoba.

Kto je ona? .. (Vrána)

Kto tam skáče, šuští,

Vykucháva zobákom šišky?

Cleo! Cleo! Cleo! " spieva s píšťalkou. (Krížnik)

Severní hostia

Pukliny jarabiny,

Tak múdry a bystrý.

Chumáče na hlavách. (Voskovec)

Hádajte, aký druh vtáka

Strach z bieleho svetla.

Háčkovaný zobák,

Prasiatkové oči

Ušná hlava. Toto je (Sova).

Nazelenalý chrbát,

Žltkasté brucho,

Čierny klobúk

A pásik šatky. (Sýkorka)

Kto má na sebe jasne červenú baretku

V čiernom saténovom saku?

Nepozerá sa na mňa

Všetko klope, klope, klope. (Ďateľ)

Čiernokrídly,

Červeno-prsia

A v zime nájde úkryt:

Nebojí sa prechladnutia -

S prvým snehom je tu! (Bullfinch)

Priznávam, som jediný vták

V horúčavách, mraze a chumelici

Pohybujte sa po kufri

Môžem sklopiť hlavu. (Brhlík)

Vychovávateľ : Dobre. Pozrite sa, koľko vtákov sa hrnulo do nášho podávača. Prejdime teda k výrobe našich podávačov.

Pedagóg: A teraz si sadneme do dvojíc.

Deti sedia vo dvojiciach, za každý pár je rozdané LEGO - schémy staviteľa a podávača. Deti začínajú vyrábať kŕmidlá.

Vychovávateľ : Chlapci, pozrite sa, aké úžasné kŕmidlá sme dostali! Všetci ste odviedli veľmi dobrú prácu. Môžete tiež pozvať svojich rodičov, aby si doma vyrobili kŕmidlá a zavesili ich na dvore.