Prezentacije o gia. Priprema za GIA - prezentacija za roditeljski sastanak, prezentacija za lekciju na temu. regulatorni okvir Državne uprave za civilno zrakoplovstvo

Poštovani kolege, predstavljam vam simulator ispita iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. U prezentaciji je data detaljna analiza tekstova zadataka o staklenicima, odgovori i detaljna analiza rješenja zadataka br. 1 - br. 5, . Sve akcije u prezentaciji temelje se na kontrolnim gumbima i hipervezama. Bilješke za slajdove opisuju algoritme za rad sa svakim slajdom. Prezentacija se sastoji od 30 radnih slajdova. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. U prezentaciji je prikazana detaljna analiza tekstova zadataka o mjerama i formatima papira, odgovori i detaljna analiza rješenja zadataka br. 1 - br. 5, . Sve akcije u prezentaciji temelje se na kontrolnim gumbima i hipervezama. Prezentacija se sastoji od 30 radnih slajdova. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovne škole

Ciljna publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. Prezentacija predstavlja detaljnu analizu tekstova problema o izgradnji kupatila s parnom sobom, odgovore i detaljnu analizu rješenja zadataka br. 1 - br. 5, . Sve akcije u prezentaciji temelje se na kontrolnim gumbima i hipervezama. Prezentacija se sastoji od 45 radnih slajdova. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovne škole

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. U prezentaciji je prikazana detaljna analiza tekstova zadataka za plan putovanja, odgovori i detaljna analiza rješenja zadataka br. 1 - br. 5, . Sve akcije u prezentaciji temelje se na kontrolnim gumbima i hipervezama. Prezentacija se sastoji od 60 radnih slajdova. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovne škole

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. Prezentacija predstavlja detaljnu analizu tekstova problema o izgradnji kupatila s parnom sobom, odgovore i detaljnu analizu rješenja zadataka br. 1 - br. 5, . Sve akcije u prezentaciji temelje se na kontrolnim gumbima i hipervezama. Prezentacija se sastoji od 38 radnih slajdova. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. U prezentaciji je prikazana detaljna analiza tekstova zadataka o poljoprivrednim terasama, odgovori i detaljna analiza rješenja zadataka br. 1 - br. 5. Sve radnje u prezentaciji temelje se na kontrolnim gumbima i hipervezama. Prezentacija se sastoji od 27 radnih slajdova. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. U prezentaciji je data detaljna analiza tekstova zadataka na nacrtima stanova, odgovori i detaljna analiza rješenja zadataka br. 1 - br. 5. Prikazani su nacrti dvosobnog i trosobnog stana. Sve akcije u prezentaciji temelje se na kontrolnim gumbima i hipervezama. Prezentacija se sastoji od 56 radnih slajdova. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Ciljana publika: za 9. razred

Na temelju demo projekta odlučio sam predložiti moguće zadatke za OGE iz informatike 2020. Namjerno razmatram zadatke složenijeg oblika, budući da je u ovom razdoblju većina učenika voljna učiti u dobroj vjeri. Materijal je relevantan za akademsku godinu 2019.-2020. godina.

Danas postoji situacija da FIPI ne zna što program rada i predlaže početak priprema za OGE u siječnju.

Materijal nije FIPI materijal i neće se koristiti na ispitu. (Ako ovaj materijal pogodi, smatram to slučajnošću)

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. U prezentaciji je data detaljna analiza tekstova zadataka prema dijagramima, odgovori i detaljna analiza rješenja zadataka br. 1 - br. 5. Tri dijagrama sadrže staklenike, a jedan dijagram sadrži okrugle i dijamantne predmete. Sve akcije u prezentaciji temelje se na kontrolnim gumbima i hipervezama. Prezentacija se sastoji od 56 radnih slajdova. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. Prezentacija predstavlja odgovore i detaljnu analizu korak po korak rješenja zadatka br. 15 na temu “Rješavanje nejednadžbi i sustava nejednakosti” za novu službenu demo verziju OGE 2020. Prezentacija predstavlja veliki volumen teorijsko gradivo za ponavljanje. U prezentaciji su prikazane linearne, kvadratne i racionalne nejednadžbe. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. Prezentacija predstavlja odgovore i detaljnu analizu korak po korak rješenja zadatka br. 9 na temu “Rješavanje jednadžbi” za novu službenu demo verziju OGE 2020. Prezentacija predstavlja veliku količinu teorijskog materijala za ponavljanje. Prezentacija prikazuje linearne, kvadratne i racionalne jednadžbe namijenjena je učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. Prezentacija predstavlja odgovore i detaljnu analizu korak po korak rješenja zadatka br. 19 na temu “Geometrija na kariranom papiru” za novu službenu demo verziju OGE 2020. U prezentaciji su prikazani zadaci i primjeri na drugačija pravila, pristupi i metode rješavanja problema. Navedeni su primjeri u kojima je razumno i preporučljivo koristiti ne samo tradicionalne formule, već i Pick formulu. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. Prezentacija predstavlja odgovore i detaljnu analizu korak po korak rješenja zadatka br. 16 na temu "Geometrija. Veličina kuta, stupnjevna mjera kuta" za novu službenu demo verziju OGE 2020. U prezentaciji su prikazani zadaci i primjeri različitih pravila, pristupa i rješenja. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. Prezentacija predstavlja odgovore i detaljnu analizu korak po korak rješenja zadataka br. 6 (8) i br. 8 (10) na temu “Brojčani izrazi” za novu službenu demo verziju OGE 2020. U prezentaciji su prikazani zadaci i primjeri različitih pravila, pristupa i rješenja. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Ciljana publika: za 9. razred

Poštovani kolege, predstavljam vam ispitni simulator iz matematike za glavni državni ispit. Svrha prezentacije je razvijanje praktičnih vještina učenika u pripremi za ispit iz matematike u 9. razredu. U prezentaciji su predstavljeni odgovori i detaljna analiza rješenja zadatka br. 14(7) na temu “Vjerojatnost događaja” za novu službenu demo verziju OGE 2020. U prezentaciji je prikazano 20 zadataka s različitim pristupima i načinima rješavanja. Zadaci odgovaraju specifikaciji i kodifikatoru demo verzija KIM-2020 iz matematike. Prezentacija je namijenjena učiteljima, metodičarima i učenicima 9. razreda osnovnih škola.

Slajd 1

POSTUPAK PROVEDBE DRŽAVNE ZAVRŠNE SVJEDODŽBE ZA PROGRAME OSNOVNOG OPĆEG OBRAZOVANJA U 2017. GODINI.

Slajd 2

Umjetnost. 59 Savezni zakon„O obrazovanju u Ruska Federacija» od 29. prosinca 2012. br. 273-FZ
klauzula 6. Student koji nema akademsku zaduženost i u potpunosti je završio nastavni plan i program prema odgovarajućim obrazovnim programima. klauzula 7. Učenici koji nisu položili Državnu maturu ili su na Državnoj maturi postigli nezadovoljavajući uspjeh, imaju pravo pristupiti Državnoj maturi u rokovima određenim Postupkom za provedbu Državne mature za odgovarajuće obrazovne programe, točka 11. Pri provedbi državnog ispitivanja koriste se kontrolni i mjerni materijali koji su skupovi zadataka standardiziranog oblika.

Slajd 3

Glavni dokument koji regulira GIA-9
Postupak provođenja državne završne svjedodžbe za obrazovne programe glavnog opće obrazovanje(odobren nalogom Ministarstva obrazovanja i znanosti Rusije br. 1394 od 25. prosinca 2013., s izmjenama i dopunama od 24. ožujka 2016. br. 305)

Slajd 4

Koje ispite uključuje GIA-9 u 2017?

Slajd 5

Koji su oblici provođenja GIA-9?

Slajd 6

Za studente s invaliditetom i djecu s invaliditetom broj ispita, na njihov zahtjev, može se smanjiti na dva obavezna ispita iz ruskog jezika i matematike.

Za ove kategorije učenika, trajanje ispita može se povećati za 1,5 sat (odjeljak "Govor" OGE na stranim jezicima - za 30 minuta)

Slajd 7
NACRT RASPOREDA GIA-9 2017
Datum stavke Datum stavke Strani jezici
26.05.2017. 27.05.2017. Rezervat: književnost, povijest, biologija, fizika 19.06.2017.
Književnost, povijest, biologija, fizika 30.05.2017. Rezervat: književnost, povijest, biologija, fizika 19.06.2017.
Matematika 01.06.2017. Rezerva: književnost, povijest, biologija, fizika 19.06.2017.
Računalstvo i ICT, društvene znanosti, kemija, geografija 06.06.2017. Rezerva: književnost, povijest, biologija, fizika 19.06.2017.
Ruski jezik 08.06.2017. Rezerva: informatika i ICT, društvene nauke, kemija, geografija 20.06.2017.
Rezerva: matematika 21.06.2017
Rezerva: ruski 22.06.2017
Rezervacija: strani jezici 23.06.2017

Rezerva: za sve predmete 24.06.2017

Slajd 8
koji su na državnoj maturi iz dva nastavna predmeta postigli nezadovoljavajući uspjeh;

koji nisu pristupili ispitima iz valjanih razloga (dokumentirano);

oni koji iz opravdanih razloga nisu položili ispit (dokumentirano);
čiji su se rezultati poništavali ako su otkrivena kršenja
Slajd 9
Koja se nastavna sredstva mogu koristiti pri izvođenju OGE?
Predmet: Sredstva za obuku i obrazovanje
Pravopisni rječnici ruskog jezika Matematičko ravnalo, referentni materijali koji sadrže osnovne formule tečaja matematike Fizika Neprogramabilni kalkulator, laboratorijska oprema
Kemija Neprogramabilni kalkulator, laboratorijska oprema,
periodni sustav
D. I. Mendeljejev, tablica topljivosti soli, kiselina i baza u vodi, elektrokemijski niz metalnih napona Biološko ravnalo, olovka i neprogramabilni kalkulator Zemljopisno ravnalo, neprogramabilni kalkulator i geografski atlasi za 7., 8. i 9. razred
Literatura Cjeloviti tekstovi

umjetnička djela

, kao i zbirke lirike
Informatika i ICT, strani jezici Računala

Slajd 10

KOJA SU PRAVILA ZA PROVOĐENJE GIA?
Ispiti se održavaju u PŠU. Prije ulaska u PŠZ, predviđeno je mjesto za osobne stvari učenika. , medicinski službenik. zaposlenik potrebni stručnjaci za provođenje državnog ocjenjivanja javni promatrači mediji koji prate učenike

Slajd 11


TIJEKOM ISPITA

Na radnoj površini učenika, osim ispitnog materijala, nalaze se: olovka; identifikacijski dokument; sredstva za obuku i obrazovanje. ZABRANJENO je nositi sa sobom: komunikacijsku opremu, elektroničku računalnu opremu, foto i video opremu, referentne materijale, pisane bilješke i druga sredstva za pohranu i prijenos informacija

Slajd 12
Studenti se upoznaju s dobivenim rezultatima državne mature iz nastavnog predmeta najkasnije u roku od 3 dana od dana njihove suglasnosti od strane Državnog ispitnog povjerenstva. Rezultati GIA smatraju se zadovoljavajućim ako student osvoji minimalan broj bodova iz sva 4 nastavna predmeta. Učenici koji nisu položili državnu maturu ili su na državnoj maturi postigli nezadovoljavajući rezultat iz više od dva predmeta ili koji su u dodatnim rokovima iz jednog od tih predmeta opetovano postigli nezadovoljavajući uspjeh na državnoj maturi, imaju pravo položiti državnu maturu. Ispit iz odgovarajućih nastavnih predmeta najkasnije do 1. rujna tekuće godine.

Slajd 14

Kakav je žalbeni postupak?

Slajd 15

Trajanje ispita u 2017
Trajanje ispita iz predmeta
ruski jezik 235 min
Matematika 235 min
Društveni predmeti 180 min
Fizika 180 min
Kemija 120 min
Književnost 235 min
engleski jezik 116 min
Geografija 120 min
Biologija 180 min
Računalstvo i ICT 150 min
Povijest 180 min
Strani jezik 120 min pisani dio + 15 min “Speaking” dio

Slajd 16

Ljestvica za preračunavanje bodova u oznaku 2017
NA FEDERALNOJ RAZINI
Predmet “2” “3” “4” “5” Pokazatelj za odabir u specijalizirane razrede (minimalni rezultat)
Ruski jezik 0-14 15-24 25-33 (vrijedi 4 boda za pismenost) 34-39 (vrijedi 6 bodova za pismenost) 31
Matematika 0-7 8-14 15-21 22-32 18-19
Društveni predmeti 0-14 15-24 25-33 34-39 30
Fizika 0-9 10-19 20-30 31-40 30
Kemija 0-8 9-17 18-26 27-34 23
Književnost 0-6 7-13 14-18 19-23 15
Strani jezik 0-28 29-45 46-58 59-70 56
Geografija 0-11 12-19 20-26 27-32 24
Biologija 0-12 13-25 26-36 37-46 33
Obavijestiti. i IKT 0-4 5-11 12-17 18-22 15
Povijest 0-12 13-23 24-34 35-44 32
PAŽNJA! Rezultati ispita mogu se koristiti pri upisu učenika u specijalizirana odjeljenja srednjih škola PAŽNJA! Rezultati ispita mogu se koristiti pri upisu učenika u specijalizirana odjeljenja srednjih škola PAŽNJA! Rezultati ispita mogu se koristiti pri upisu učenika u specijalizirana odjeljenja srednjih škola PAŽNJA! Rezultati ispita mogu se koristiti pri upisu učenika u specijalizirana odjeljenja srednjih škola PAŽNJA! Rezultati ispita mogu se koristiti pri upisu učenika u specijalizirana odjeljenja srednjih škola PAŽNJA! Rezultati ispita mogu se koristiti pri upisu učenika u stručna odjeljenja srednjih škola.

Kako biste koristili preglede prezentacije, stvorite Google račun i prijavite se na njega: https://accounts.google.com


Naslovi slajdova:

Upoznajmo se - GIA Osnovne informacije o GIA - opće karakteristike GIA; - predmeti za polaganje Državnog ispita; - maksimalni GIA bodovi za svaki predmet; - skala za pretvaranje GIA bodova u ocjene; - obilježja GIA-a u pojedinim nastavnim predmetima; - oblici državnog ispita; - faze polaganja Državnog ispita; - nužan uvjet dobivanje certifikata; - priprema za državnu maturu.

Što je GIA? Opće karakteristike GIA Svladavanje obrazovnih programa osnovnog općeg obrazovanja završava obveznom državnom završnom svjedodžbom (u daljnjem tekstu GIA 9) iz ruskog jezika, matematike i 2 predmeta po izboru učenika. Glavni državni ispit ili državna završna svjedodžba (GIA-9, IGA; ponekad i jedinstveni općinski ispit, USE), glavna je obavezna vrsta ispita u 9. razredu srednje škole u Rusiji, analogija Jedinstvenog državnog ispita za 9. razrede. Služi za kontrolu znanja učenika tijekom 9 godina, kao i za upis u srednje škole strukovno obrazovanje(visoke i tehničke škole). GIA se procjenjuje na regionalnoj razini. Nakon položenih ispita učenicima se izdaju svjedodžbe o osnovnom općem obrazovanju. Učenici koji završe 9. razred s odličnim uspjehom dobivaju posebnu svjedodžbu.

Što iznajmljujemo u 2016. godini? Predmeti za polaganje državne mature U 2015. godini samo su ruski jezik i matematika bili obvezni ispiti na državnoj maturi. Od 2016. godine školarci će osim ruskog jezika i matematike morati polagati još dva izborna ispita. Odgovarajuća novina zabilježena je u nacrtu naredbe Ministarstva obrazovanja i znanosti. 1. Stavak 4. treba glasiti kako slijedi: »Državna matura obuhvaća obvezne ispite iz ruskog jezika i matematike, te ispite iz dva nastavna predmeta po izboru učenika između nastavnih predmeta: fizike, kemije, biologije, književnosti, geografija, povijest, društvene znanosti, strani jezici (engleski, francuski, njemački i španjolski) informatika i informacijske i komunikacijske tehnologije (ICT) materinji jezik među jezicima naroda Ruske Federacije i književnost naroda Ruske Federacije na materinjem jeziku iz reda jezika naroda Ruske Federacije (u daljnjem tekstu: materinji jezik i materinska književnost)"

Što iznajmljujemo u 2017. godini? Prva zamjenica ministra obrazovanja i znanosti Rusije Natalija Tretjak izjavila je da je ministarstvo nezadovoljno pojavom trenda među školskom djecom: da polažu samo ono što je obavezno i ​​da u potpunosti odbijaju izborne predmete. Natalya Tretyak izvijestila je da, nakon Jedinstvenog državnog ispita, ministarstvo namjerava reformirati GIA-9, postupno povećavajući broj obveznih ispita u devetom razredu: od 2016. na četiri umjesto dva, od 2018. na pet, a od 2020. na šest. .

Maksimalni GIA rezultati Format ispita sličan je jedinstvenom državnom ispitu. Maksimalni broj bodova za svaki predmet (od 2015.): ruski jezik - 39 bodova. Matematika – 38 bodova. Fizika – 40 bodova. Kemija (rad s realnim pokusom) – 38 bodova. Biologija – 46 bodova. Geografija – 32 boda. Društveni smjer – 39 bodova. Povijest Rusije - 44 boda. Književnost - 23 boda. Računalstvo i ICT (informacijske i komunikacijske tehnologije) - 22 boda. Kemija (rad bez pravog eksperimenta) - 34 boda Engleski / njemački / francuski / španjolski - 70 bodova.

Skala za pretvaranje GIA bodova u ocjene Predmet Maksimalni rezultat “2” “3” “4” “5” Preporučeni rezultat za upis u specijaliziranu nastavu Ruski jezik 39 0-14 15-24 25 - 33, od čega najmanje 4 boda prema kriteriji GK1 - GK4. Ako prema kriterijima GK1-GK4 učenik osvoji manje od 4 boda, ocjenjuje se ocjenom “3”. 34 - 39, od čega najmanje 6 bodova prema kriterijima GK1 - GK4. Ako prema kriterijima GK1-GK4 učenik osvoji manje od 6 bodova, ocjenjuje se ocjenom “4”. 31 Matematika 38 0-7 (algebra - 0-5, geometrija - 0-2 8-15 (algebra - 6-11, geometrija - 3-4) 16-22 (algebra - 12-16, geometrija - 5-8) 23-38 (algebra - 17-23, geometrija - 9-15) 30 Fizika 40 0-8 9-18 19-29 30-40 30 Kemija 34 0-8 9-17 18-26 27-34 23 Biologija 46 0 -12 13-25 26-35 36-46 33 Geografija 32 0-11 12-19 20-26 27-32 24 Društveni predmeti 39 0-14 15-24 25-33 34-39 30 Povijest Rusije 44 0-12 13- 23 24-34 35-44 32 Književnost 23 0-6 7-13 14-18 19-23 15 Računalstvo i ICT 22 0-4 5-11 12-17 18-22 15 Strani jezici 70 0- 28 29-45 46 -58 59-70 56

Značajke GIA u pojedinim akademskim predmetima Ruski jezik Ispit iz ruskog jezika zahtijeva rješavanje zadataka višestrukog izbora, zadataka s punim odgovorom, eseja i prezentacija. Učenici slušaju tekst izlaganja s audio zapisa na disku koji je priložen uz KIM-ove.

Značajke GIA u pojedinim nastavnim predmetima Matematika Ispit iz matematike u novi oblik podijeljen je u tri modula: modul Algebra, modul Geometrija i modul Prava matematika. U 2. dijelu, gdje su zadaci koji zahtijevaju cjelovito rješenje, nalaze se zadaci samo iz algebre i geometrije. Zadaci 14, 15, 16, 18, 19, 20 modula “Prava matematika” pripadaju predmetu “Algebra”, a 17 - predmetu “Geometrija”. Ukupna ocjena za ispit se ne dodjeljuje; dodjeljuju se samo pojedinačne ocjene iz algebre i geometrije. Na primjer, student koji na ispitu osvoji 20 bodova, od čega 12 za modul Algebra, 5 za modul Geometrija i 3 za modul Prava matematika (2 iz algebre i 1 iz geometrije) dobit će ocjenu “4” iz algebre i "4" iz geometrije, s ukupnom ocjenom "4" na ispitu.

Značajke GIA-a u pojedinim nastavnim predmetima Fizika 1. dio ispita iz fizike sastoji se od testa s izborom jednog točnog odgovora, zadataka s kratkim odgovorom, zadataka u kojima je potrebno utvrditi podudarnost pojmova te teksta na kojem se utvrđuje. potrebno je odgovoriti na pitanja. Jedan od zadataka u tekstu odnosi se na 2. dio. U 2. dijelu studenti dobivaju zadatke, laboratorijske vježbe i pitanje koje zahtijeva cjelovit odgovor.

Značajke GIA-a u pojedinim nastavnim predmetima Informatika i ICT U 2. dijelu ispita iz računarstva dopušteno je izabrati zadatak koji će se izvršiti - izraditi algoritam za robota-izvršitelja ili izraditi program u programskom jeziku. U 2. dijelu je još jedan zadatak - rad s proračunskim tablicama. Ovi se zadaci izvode na računalima koja nisu spojena s internetom. Obrasci s odgovorima na prvi dio predaju se radi sprječavanja korištenja kalkulatora.

Oblici provedbe državne mature Oblici provedbe državne mature 9 - glavni državni ispit (OGE) i državna završna matura (GVE). OGE je oblik državne završne svjedodžbe za obrazovne programe osnovnog općeg obrazovanja. Pri provođenju OGE koriste se kontrolni mjerni materijali standardiziranog oblika. GVE je oblik državne mature u obliku pismenih i usmenih ispita uz korištenje tekstova, tema, zadataka i ulaznica.

Faze pristupa GIA-u. Zahtjev za polaganje GIA-9 u kojem se navode odabrani nastavni predmeti i oblik polaganja ispita podnosi se do 1. ožujka tekuće akademske godine. Prijave podnose: učenici koji su ove godine završili obrazovne programe osnovnog općeg obrazovanja u organizacijama koje imaju državnu akreditaciju za predmetnu obrazovni program- u organizaciji u mjestu studiranja. PRIJAVA za sudjelovanje na GIA-9 PRIJAVA za izmjene (dopune) popisa stavki

Neophodan uvjet za dobivanje svjedodžbe. U slučaju da dobije nedovoljnu ocjenu iz jednog ili dva predmeta, diplomantu je dopušteno ponovno polaganje predmeta prije početka sljedeće akademske godine. Ako student dobije ocjenu nedovoljan i ponovno polaže, maturantu se neće izdati svjedodžba. Umjesto svjedodžbe, dobiva se potvrda o završenoj izobrazbi. U svjedodžbi su navedeni predmeti iz kojih je dobivena ocjena nedovoljan, a iduće godine samo se ti predmeti mogu ponavljati.

Pripreme za državnu maturu 30. kolovoza 2015. započela je objava nacrta demo verzija, specifikacija i kodifikatora kontrolnih mjernih materijala (KM) za glavnu državnu maturu 2016. godine. Možete se upoznati s njima na web stranici FIPI u odjeljku Demo verzije, specifikacije, kodifikatori OGE 2016", kao i na web stranici "Riješi GIA" Dmitrija Guščina. Važan i koristan izvor za maturante osnovne škole je Open Bank of OGE zadataka na web stranici FIPI. Banka sadrži veliki broj zadataka koji se koriste u izradi verzija OGE KIM za sve nastavne predmete. Radi lakšeg korištenja zadaci su grupirani u tematske naslove. Možete se pripremati za ispite po temama, obraćajući posebnu pozornost na dijelove koji uzrokuju poteškoće. Web stranica “Solve GIA” predstavlja zadatke za pojedine teme i standardne verzije ispitnih radova.


Opis prezentacije po pojedinačnim slajdovima:

1 slajd

Opis slajda:

DRŽAVNA ZAKLJUČNA SVJEDOVDAĐA (GIA) U 9. RAZREDU Što je GIA? Kako položiti GIA u 2019? Općinski proračun obrazovna ustanova Osnovna srednja škola br.4

2 slajd

Opis slajda:

3 slajd

Opis slajda:

OBRASCI DRŽAVNE ZAVRŠNE Svjedodžbe (GIA) OGE - glavni državni ispit Koriste se kontrolni mjerni materijali (CMM) standardiziranog oblika. Svi učenici 9. razreda polažu GIA - državnu maturu Pismeni ili usmeni ispit uz pomoć zadataka, ulaznice Ovaj oblik mogu odabrati studenti s invaliditetom, djeca s teškoćama u razvoju

4 slajd

Opis slajda:

ODABIR PREDMETA ZA GIA-9 U 2019. godini učenici 9. razreda polažu ispite iz 4 predmeta: 24 učenika + 2 (ponovljena godina) RUSKI JEZIK - 24 MATEMATIKA - 24 + 2 izborna predmeta: biologija - 2, društveni predmet - 21, fizika - 1 , književnost - 1, zemljopis - 7, povijest - 1, kemija - 3, strani jezici, informatika i ICT - 18 U veljači 2019. prijemni na pismeni OGE na ruskom jeziku - USMENI RAZGOVOR

5 slajd

Opis slajda:

ROKOVI GIA-9 Podnošenje prijave školi o odabranim predmetima i obrascu GIA: do 1. ožujka! Rana faza – od 20. travnja do 5. svibnja. Glavni rok za polaganje Državnog ispita je od 25. svibnja. Približni kraj glavnog razdoblja je 19. lipnja. Dodatno razdoblje – od 1. rujna.

6 slajd

Opis slajda:

UPIS NA GIA I VREDNOVANJE REZULTATA Studenti koji nemaju akademsku zaduženost (imaju godišnje ocjene iz SVIH predmeta ne niže od “3”) mogu polagati GIA. Rezultati ispita iz izbornih predmeta od 2017. godine utječu na ocjene u svjedodžbi i njenom primitku. Student koji nije položio državnu maturu iz dva predmeta ima pravo ponovno polagati ispit u rezervnom roku u utvrđenim terminima.

7 slajd

Opis slajda:

diplomanti koji su propustili OGE iz opravdanog razloga; studenti koji studiraju u inozemstvu; dobio ocjenu nezadovoljavajuće.

8 slajd

Opis slajda:

RUSKI JEZIK U OBLIKU OGE Tri dijela - 15 zadataka - 235 minuta! 1. dio – sažeti sažetak od najmanje 70 riječi. Tekst se reproducira s diska 2 puta. 2. dio – 13 zadataka na temelju pročitanog teksta (testni dio). 3. dio – pisani, detaljni, obrazloženi odgovor na jedan od tri zadatka po izboru (esej) Na ispitu je dopušteno koristiti se pravopisnim rječnikom

Slajd 9

Opis slajda:

Ocijenite na ljestvici od pet stupnjeva “2” “3” “4” “5” Ukupna ocjena 0-14 15-24 25 – 33, od čega najmanje 4 boda za pismenost (prema kriterijima GK1-GK4). Ako prema kriterijima GK1–GK4 učenik osvoji manje od 4 boda, ocjenjuje se ocjenom „3”. 34 – 39, od čega najmanje 6 bodova za pismenost (prema kriterijima GK1–GK4). Ako prema kriterijima GK1–GK4 učenik osvoji manje od 6 bodova, ocjenjuje se ocjenom „4“.

10 slajd

Opis slajda:

MATEMATIKA U OBLIKU OGE Dvije razine - tri modula - 26 zadataka - 235 minuta! ALGEBRA – 8 osnovnih zadataka, 3 napredna. GEOMETRIJA – 5 zadataka osnovne razine, 2 napredne. PRAVA MATEMATIKA – 7 zadataka osnovne razine. Lenjilo dopušteno Referentni materijal uključen u CMM. Prilikom ispunjavanja zadataka osnovne razine potreban je samo odgovor. Za zadatke napredne razine potrebno je rješenje. Potrebno minimalno: 3 zadatka iz “Algebre” 2 zadatka iz “Geometrije” 2 zadatka iz “St. Matematika" + 1 bilo koji zadatak

11 slajd

Opis slajda:

Ocijenite na skali od pet stupnjeva “2” “3” “4” “5” Ukupna ocjena za rad u cjelini 0-7 8-14 15-21 22-32

12 slajd

Opis slajda:

Svaka verzija ispitnog rada sastoji se od 2 dijela. 1. dio sadrži 12 zadataka s kratkim odgovorima i 2 napredna zadatka. Drugi dio sadrži jedan zadatak visoka razina složenosti, s detaljnim odgovorom. Ocijenite na ljestvici od pet stupnjeva “2” “3” “4” “5” Ukupni rezultat 0-8 9-17 18-26 27-34

Slajd 13

Opis slajda:

Ispitni rad sastoji se od dva dijela i sastoji se od 26 zadataka. 1. dio sadrži 25 zadataka s kratkim odgovorom, 2. dio sadrži 1 zadatak s dugim odgovorom. Ocijenite na ljestvici od pet stupnjeva “2” “3” “4” “5” Ukupni rezultat 0-14 15-24 25-33 34-39

Slajd 14

Opis slajda:

Ispitna verzija sadrži 13 zadataka i sastoji se od tri dijela. 1. dio sadrži 6 zadataka s izborom jednog točnog odgovora od četiri ponuđena. Drugi dio sastoji se od 6 zadataka s kratkim odgovorom u obliku broja, niza brojeva ili slova. Dio 3 sadrži 1 zadatak koji se izvodi na računalu u okruženju proračunske tablice. Ocijenite na ljestvici od pet stupnjeva “2” “3” “4” “5” Ukupni rezultat 0-4 5-11 12-17 18-22

15 slajd

Opis slajda:

Svaka verzija ispitnog rada sadrži 28 zadataka i sastoji se od dva dijela. 1. dio sadrži 27 zadataka, od kojih: 22 s izborom jednog točnog odgovora od četiri ponuđena, 6 zadataka povišene razine težine s kratkim odgovorom; 2 – s izborom tri točna odgovora od šest; 1 – za usklađenost; 1 – odrediti slijed bioloških procesa, pojava, objekata; 1 – unijeti u tekst pojmove i pojmove koji nedostaju. 2. dio sadrži 1 zadatak na koji treba dati detaljan odgovor. Ocijenite na ljestvici od pet stupnjeva “2” “3” “4” “5” Ukupni rezultat 0-12 13-25 26-36 37-46

16 slajd

Opis slajda:

Slajd 17

Opis slajda:

18 slajd

Opis slajda:

Trajanje ispitnog rada Trajanje ispitnog rada polaznika OGE s teškoćama u razvoju, djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom Naziv nastavnog predmeta 15 minuta 45 minuta Strani jezici (odjeljak „Govorenje”) 3 sata (180 minuta) 4 sata 30 minuta Fizika Društvene znanosti Povijest Biologija 3 sata 55 minuta (235 minuta) 5 sati 25 minuta Matematika Ruski jezik Književnost 2 sata 30 minuta (150 minuta) 4 sata Računalstvo i informacijske i komunikacijske tehnologije (IKT) 2 sata 20 minuta (140 minuta) 3 sata 50 minuta Kemija (s završetkom laboratorijski rad) 2 sata (120 minuta) 3 sata 30 minuta Zemljopis Kemija (bez laboratorijskih vježbi) Strani jezici (osim dijela “Govorno”)

Slajd 19

Opis slajda:

20 slajd

Opis slajda:

NEKE VAŽNE ZNAČAJKE ORGANIZACIJE GIA-9 Ulaz na ispitnu točku isključivo se temelji na vašoj putovnici!! Zabranjeno je unositi u ispitno prijemno mjesto (slušaonicu) bilo koje tehnički uređaji(telefon, tablet i sl.) Svi obrasci se ispunjavaju crnom gel olovkom. Osobne stvari djece predaju se posebnoj učionici ili osobi u pratnji. Povreda postupka provedbe ispita može dovesti do udaljavanja studenta s Državne ispitne točke.

21 slajd

Opis slajda:

Prijam i razmatranje žalbi 1. Povjerenstvo za sukobe ne razmatra žalbe na pitanja sadržaja i strukture ispitnih materijala iz nastavnih predmeta, kao i na pitanja koja se odnose na studentovo kršenje zahtjeva ovog Postupka ili netočno polaganje ispita. papir. 2. Žalbu zbog povrede utvrđenog postupka provedbe državne mature podnosi student na dan ispita iz odgovarajućeg nastavnog predmeta – bez napuštanja OZO 3. Žalbu zbog neslaganja s dodijeljenim bodovima podnosi u roku dva radna dana od dana objave rezultata državne mature iz odgovarajućeg nastavnog predmeta. Učenici podnose žalbu zbog neslaganja s dodijeljenim ocjenama izravno povjerenstvu za sukobe ili MBOU srednjoj školi br. 4

22 slajd

Opis slajda:

Obrazovne rute za maturante 9. razreda * GIA-9 Uspješno položena državna matura u glavnom roku Neuspješno položena državna matura u glavnom roku Dobivanje svjedodžbe Ponovno polaganje ispita u rujnu Učenje u 10. razredu škole Učenje u srednjoj Ustanova za strukovno obrazovanje: - prema programu srednjeg strukovnog obrazovanja (sa stjecanjem srednjeg općeg obrazovanja ili bez stjecanja); - prema programima stručnog osposobljavanja; - prema programima strukovnog osposobljavanja i socijalne prilagodbe Uspješno položena državna matura Neuspješno položena državna matura Svjedodžba o stjecanju svjedodžbe Priprema za ponovno polaganje sljedeće godine Poučavanje u 10. razredu škole Poučavanje u ustanovi srednjeg strukovnog obrazovanja (u slučaju dodatnih upis): - prema programu srednjeg strukovnog obrazovanja (sa stjecanjem srednjeg općeg obrazovanja ili bez stjecanja); - prema programima stručnog osposobljavanja; - prema programima strukovnog osposobljavanja i socijalne prilagodbe Ponovljeno školovanje u 9. razredu škole: - Obrazovanje izvan škole (obitelj, samoobrazovanje) Položena državna matura 2020. iz predmeta s nezadovoljavajućim uspjehom

Slajd 23

Opis slajda:

* 1. Trening s učenicima 9. razreda. 2. Zapošljavanje i usavršavanje u redovnom i izvanrednom (dopisnom) obliku u večernjoj školi. 3. Obiteljsko obrazovanje, vodeći računa o provedbi odobrenog DON KO-a. U svakom obliku obrazovne organizacije škola mora stvoriti uvjete za učenika u smislu: - otklanjanja praznina i uspješnog polaganja međusvjedodžbe iz predmeta iz kojeg je postignut nezadovoljavajući rezultat. stečeno (uključujući sudjelovanje na probnim ispitima); - pravovremeno uključivanje učenika u područnu bazu podataka za polaganje državne mature; - dobivanje pristupa ispitima; - savjetodavna podrška u pripremanju ispita; - rad na informiranju i objašnjenjima o svim pitanjima provođenja državne inspekcije. Formati za organiziranje ponovljene obuke za maturante 9. razreda koji nisu dobili svjedodžbu

24 slajd

Opis slajda:

INTERNETSKI RESURSI ZA POMOĆ: Detaljne informacije na stranicama: Službena stranica informacijske podrške Državne akademije znanosti u regiji Kemerovo http://gia.edu.ru Na stranici: - kompletan regulatorni okvir dokumenti o GIA - raspored ispita - rezultati GIA Savezni institut za pedagoška mjerenja http://fipi.ru/ Na web stranici - objavljeno metodološke preporuke ispiti, - objavljeni ogledni materijali za sve ispite 2005.-2018., - izrađeni otvorena banka GIA-9 zadaci u ljusci optimiziranoj za mobilne uređaje